środa, 7 kwietnia 2010

Włochy - Jak to Nelka zwiedza sama

Nela była we Włoszech super grzeczna mimo bardzo ambitnego planu, a może dzięki niemu?

Czego się o niej na tym wyjeździe dowiedzieliśmy? Bardzo lubi 'linguine frutti di mare' i lody waniliowe. Nie przepada za jazdą krętą drogą, szczególnie jak trzeba siedzieć tyłem do kierunku jazdy. Umie sformułować całe zdanie np. "mama am am" kiedy widzi mamę jedzącą pizzę ;>. Podobają jej się mali piłkarze, a zaczęły przeszkadzać pełne gatki, szczególnie kiedy chce zasnąć w nosidle. Podobnie jak my, nie uznaje kąpieli w wodzie poniżej 22 C i bardzo szybko nudzi się na plaży.

Korzystając ze swojej mobilności Nela coraz więcej zwiedzała sama. Jest bardzo ciekawa świata, wszystkiego chce dotknąć, a najlepiej spróbować, kocha ludzi a nieśmiałość zdecydowanie nie jest jedną z cech jej charakteru.

Na czworakach poznawała nasze podwórko.

Na czworakach eksplorowała również rzymskie zabytki.

Wszystkiego chciała dotknąć, dobrze, że nigdzie nie było tabliczek "Nie dotykać!"

Zwiedzała też na 2 nóżkach.

W przerwach bawiła się w "pastwisko" - opowiadałam jej, że krowy jedzą koniczynę i cały dzień to przeżywała próbując ją zjeść z komentarzem "mumu amam".

A jak była okazja to trochę się powspinała na Rzymskie bouldery, za co inni turyści nagrodzili ją gromkimi oklaskami.

Ale przez większość czasu zwiedzała jednak z nosidełka u tatki na plecach (mama też pomagała, ale tata nie chciał Nelki oddać, pewnie kombinował, że w ten sposób będzie miał więcej zdjęc na blogu ;>).

2 komentarze :

  1. mama mi opowiadała, że wujek Grześ po prostu uwielbia nosić plecaki, dlatego na studiach przez całe dnie chodził z wielkim plecakiem na plecach i targał w nim kamienie. wszyscy się bardzo temu dziwili. wszystko przez to, że chciał mieć duże mięśnie, żeby móc zdobyć ciocię adę, czyli mamę buczka, hihi

    OdpowiedzUsuń
  2. powiedz mamie ze wujek grzes nadal ten sławetny niebieski plecak z czasów studiów ma ;>, i czasem nosi w nim buczkowe rzeczy; może nawet pojedzie z nami na następne wakacje! ma tez swoje ulubione, nie mniej sławne - piżamy, na szczęscie zostały mu już tylko 2 pary z paczki 15 które kupił jak ciocia i wujek poznali się ponad 10 lat temu ;>

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...