czwartek, 27 października 2011

Classics with my baby

O swoim projekcie Classics with my Baby same inicjatorki - Miaomiao, którą poznałam na jodze kilka lat temu i Philippa, opowiadają tak: "po urodzeniu dzieci najbardziej brakowało nam możliwości spontanicznego wyskoczenia na dobry koncert". Dlatego to postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i co kilka tygodni organizują koncert muzyki klasycznej dla rodziców, opiekunów i dzieci. A że obie profesjonalnie zajmują się muzyką - jedna jest pianistką, druga skrzypaczką, to nie mają problemu ze znalezieniem obsady. Znają zresztą cały lokalny światek muzyczny i często zapraszają gości grających na innych instrumentach. Początkowo skupiały się na naszej okolicy, czyli południowym-wschodzie, ale informacje o koncertach rozeszły się szybko pocztą pantoflową i zaczęły cieszyć taką popularnością, że dziewczyny rozwinęły działalność na cały Londyn. Nie dziwię się zresztą, bo idea jest świetna. Każda mama ma chyba po jakimś czasie dosyć grup zabaw gdzie zawsze torturowana jest tymi samymi piosenkami dla dzieci a'la discopolo w rytmie "umtata". Na Classics with my Baby można posłuchać muzyki na naprawdę wysokim poziomie, a jednocześnie nikt nie patrzy krzywo na karmiącą piersią mamę, jęczącego dla zasady 2-latka czy tatę zmieniającego pieluszkę do melodii Gershwin'a.

Więcej info na temat Classics with my Baby.

A tu kilka fotek z wrześniowego koncertu na Bermondsey Street Festival - fajnie było spotkać inne Spring Chickens, część już z młodszym rodzeństwem.


4 komentarze :

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczne! Ja też chcę na koncert!

    OdpowiedzUsuń
  3. Jutro jest jeden w Greenwich, jak teraz wyruszysz to masz szansę zdążyć :). A co do wegetariańskiego gotowania - muszę ci przesłać przepis na zupę soczewicową, który mamy od Grzesia siostry - rewelacja.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...