piątek, 8 czerwca 2012

Panama - Eko eko, czyli dzieciaki sprzątają Carenero

Panama i Kostaryka są w porównaniu do wielu innych odwiedzonych przez nas krajów miejscami raczej czystymi i eko-uświadomionymi. Przyzwyczailiśmy się, że nawet najtańsze hoteliki sortują śmieci, na plaży stoją osobne pojemniki na szkło, papier i plastik a w toaletach wiszą prośby by z papieru toaletowego korzystać z umiarem.


Ale widok grupy bosych dzieciaków uzbrojonych w worki i zbierających śmieci na wysepce Carenero, to już było za wiele! Byliśmy w szoku. Czyżby oddolna inicjatywa najmłodszych? Poczuliśmy wstyd, że sami nie drałujemy z workami nad Tamizą...   

Okazało się jednak, że to jakaś organizacja charytatywna urządziła na Bocas del Toro to wielkie sprzątanie w Dniu Ziemi. A jak udało im się zmotywować dzieciaki do zbierania puszek, torebek, butelek, starych klapków i innych nikomu już niepotrzebnych odpadów? W zamian dostawały wodę, jedzenie i lody. Z naszych obserwacji, mieszkańcom wysp się nie przelewa... więc takie proste nagrody przyciągnęły chyba wszystkie szkraby z sąsiedztwa. 

Rodzice ma się rozumieć, obserwowali pracę swoich pociech popijając piwko na werandach domów. Bo na piwko jakoś zawsze starcza kasy.

Plakat akcji.


Dzieciaki. Oprócz dzieci w obiektyw wpadły nam panie w różach.
I uśmiechnięci plażowicze.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...