środa, 11 stycznia 2012

Olaf - 6 tygodni

Sama nie wiem czy 6 tygodni Olafa z nami to "aż" czy "dopiero"? Te pierwsze tygodnie są jakieś dłuższe niż normalnie. Oczywiście Olaf zmienił się w tym krótkim czasie niesamowicie i zamiast "maleństwem" nazywamy go raczej "chłopiskiem". Albo "zwierzakiem", bo na pierś rzuca się jak lew na pulsującą świeżą krwią szyję antylopy. Je dwa razy więcej i dwa razy częściej niż Nelka na tym etapie i są tego efekty. Waży dobrze ponad 6 kg i wyrósł z wielu ciuchów na 0-3 miesiące, zmuszając nas do odkopania torby z rozmiarem 3-6. Ogólnie jest pogodny, przytulaśny, bardzo lubi towarzystwo, zaczepia guganiem i uśmiecha się zawadiacko. Ma się rozumieć powyższe nie ma zastosowania kiedy zdarzy mi się zjeść coś czego nie lubi, np. żurek z jajkami na twardo, wtedy Olaf marudzi, trawi i stęka ;).

Nadal nie przepada za spaniem w domu i rzadko doświadczam luksusu świętego spokoju podczas jego drzemki. Zdecydowanie najłatwiej zajmować się nim "przy okazji" i poza domem. W parku, pubie, muzeum czy na ściance zdarza mu się spać długo i spokojnie, nawet w nieruszającym się wózku, czym wprawia nas w świąteczny nastrój. W przeciwieństwie do Neli, Olaf bardzo lubi jak się go przytula do snu i ciasno zawija - Grześ jest już prawdziwym fachowcem w tej materii i przy pomocy kocyka robi z syna całkiem smakowicie wyglądającą "spring roll". Ale zupełnie tak jak starsza siostra Olafinek uwielbia nagranie z szumem wodospadu i kołysanki, które serwujemy mu na dobranoc.

A do tego, mimo że jest najbardziej smarkaty to jako jedyny z naszej rodzinki dorobił się już podwójnego obywatelstwa i aż dwóch paszportów! Mamy więc w domu najprawdziwszego Brytyjczyka!

3 komentarze :

  1. Olaf mnie absolutnie rozczula, szczególnie na tym zdjęciu. Chociaż jest wielki już...buziaki m

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak to dwóch paszportów. Za co dostał ten drugi? b.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bo się panie okazało, że z automatu przysługuje my paszport GB - tak długo tu już siedzimy. A poza tym dzieci w GB dostaja paszport na 5 lat :), a zdjęcie mogą mieć nawet z zamkniętymi oczami!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...